سبد خرید

معده درد خود را با عسل درمان کنید

۱۳۹۶/۱۱/۰۶ | ۲۱:۲۹

به گزارش” یه بال” در این مقاله قصد داریم درباره نحوه درمان درد معده با عسل نکاتی را بیان کنیم اما پیش از آن لازم است بدانید که هر سه موارد زخم معده، ورم معده و درد معده با هم متفاوت هستند. به همین دلیل نیز هر کدام روش های درمانی متفاوتی دارند.به عنوان مثال ” روش های درمان معده درد با عسل ” کاملا با روش های ” درمان ورم معده با عسل ” متفاوت است. البته در برخی موارد ممکن است که درد معده ناشی از ورم باشد اما این مورد همیشه اتفاق نمی افتد.

درمان درد معده با عسل تا چه حد موثر است؟ درمان درد معده با عسل یکی از روش هایی است که برای تسکین دادن دردهای معده توصیه می شود. علت بیشتر دردهایی که در ناحیه معده صورت می گیرد غذاهای ناسالمی مانند فست فودها و غذاهای چرب و زیان بار است. علاوه بر آن ناراحتی و استرس و همینطور عصبانی شدن های مکرر و مدام در طول روز باعث بروز مشکل در ناحیه معده می شوند. علت درد معده هرچه که باشد فواید عسل برای معده به اندازه ای هست که می تواند آنها را از بین ببرد یا دست کم آن را کاهش دهد.توصیه می شود به طور مداوم و روزانه از عسل استفاده کنید.

درمان معده درد با عسل روشی است که از سالها پیش رواج داشته و امتحان خود را پس داده است.
 
روش های پیشگیری و درمان ورم معده با عسل:

برای درمان ورم معده با عسل چندین روش وجود دارد که همه آنها روش هایی طبیعی و امتحان شده هستند. شما می توانید یکی از این چهار روش را برای درمان معده درد استفاده کنید:

۱- مقداری عسل را با پودر زنیان ترکیب کنید.(پودر زنیان به اندازه یک قاشق غذا خوری و عسل هم تقریبا همان مقدار یا بیشتر).این ترکیب را باید پس از غذا بخوید.

۲- مقداری پیاز را خرد کنید و آن را بپزید.سپس کمی صبر کنید تا پیاز کاملا سرد شود.پیاز پخته شده را با عسل مخلوط کنید و بخورید.زیرا پیاز خاصیت ضد نفخ دارد و عسل نیز این خاصیت پیاز را تقویت می کند.این یکی از بهترین روش های درمان ورم معده با عسل است.

۳- عسل و کره نیز برای جلوگیری و حتی درمان نفخ معده موثر است. توصیه می شود اگر می خواهید از این روش استفاده کنید حتما از کرده محلی استفاده نمایید.

۴- کمی عسل را با پودر بالنک ترکیب کنید و آن را بخورید.این معجون تفاوتی ندارد که در چه زمانی و پیش یا پس از غذا استفاده شود.
نحوه خوردن عسل خالی برای درمان ورم معده:یکی از بهترین روش ها برای خوردن عسل جهت مصارف درمانی این است که روزانه یک یا دو قاشق غذا خوری صبح ناشتا خورده شود.این عمل می بایست در آخر شب و پیش از خواب نیز انجام شود. لازم به ذکر است که پس از خوردن عسل در صبح می بایست حتما تا یک ساعت پس از خوردن عسل، از خوردن صبحانه خودداری کنید.

در روشی دیگر که موثر تر از روش بالا می باشد شما می توانید سه قاشق عسل طبیعی را با شش لیوان آب خنک مخلوط کنید و خوب هم بزنید و سپس بخورید. باید بدانید که بهتر است کل شش لیوان آب را در کمتر از ۱۵ دقیقه بخورید و پس از آن نیز به مدت یک ساعت چیزی نخورید.این یکی از بهترین روش های درمان معده درد با عسل است.

چهار روش برای درمان درد معده با عسل:

۱- بسیاری از معده درد ها به دلیل سردی است. یک از روش های درمان درد معده با عسل استفاده روزانه یک قاشق عسل پیش از وعده صبحانه است.

۲- استفاده عسل با آب گرم روش دیگری است که ممکن است در برخی موارد سریعتر و بهتر از استفاده معمولی آن نتیجه بخش باشد.
۳- یکی دیگر از روش های درمان درد معده با عسل این است که مقدار ۵ گرم آویشن را در حدود ۴۰۰ سی سی آب بجوشانید و سپس آن را با عسل بخورید.

۴- برای درمان درد معده با عسل روش دیگری نیز وجود دارد که به صورت ضماد صورت می گیرد.(ضماد به معنی مرهم گذاشتن بر روی زخم است). در این روش شما می توانید موسیر را با عسل مخلوط کنید و بر روی قسمتی که درد دارید قرار دهید.ترکیب گفته شده به مرور جذب خواهد شد.

 

چند روش برای درمان زخم معده با عسل:

زخم معده با درد و یا ورم معده متفاوت است اگر دارا زخم معده هستید بهتر است از روش هایی غیر از روش های گفته شده در مواردبالا استفاده کنید.برای درمان زخم معده با عسل می توانید یکی از چهار کار زیر را انجام دهید:
۱- مقداری گزنه را (تقریبا یک قاشق غذا خوری) در یک لیوان آب دم کنید و آن را با عسل مخلوط کنید.این دارو باید یک ساعت پس از صرف وعده غذایی خورده شود.

۲- فواید عسل برای معده را می توانید با ترکیب کردن گیاه ها، میوه ها و مایعات دیگر تقویت کنید. یکی دیگر از روش های درمان زخم معده با عسل ترکیب آن با انجیر است. در این حالت باید عسل و انجیر به طور مساوی ترکیب شوند.

۳- مقداری برگ و ریشه کاسنی را در آب بجوشانید و آن را با عسل بخورید.ممکن است عرق کاسنی نیز بتواند کار دمنوش برگ و ریشه آن را انجام دهد اما تا کنون امتحان خود را پس نداده است.

۴- از روش های ساده و کاربردی درمان زخم معده با عسل می توان به خوردن مداوم و جرعه جرعه عسل پس از غذا اشاره کرد. ۲ الی ۳ ساعت پس از صرف هر وعده غذای مقداری عسل را با آب ولرم مخلوط کرده و میل کنید.

……………………………………………………………………………………………………………………….

مطالب مرتبط؛ 

درمان زخم معده و گوارش با عسل

 

: Tags , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال بارگذاری ...