سبد خرید

عسلی برای درمان قوای جنسی و ریزش مو

۱۳۹۶/۱۲/۱۴ | ۲۰:۰۴

 

به گزارش” یه بال” عسل سدر یا عسل کنار یکی دیگر از انواع عسل می باشد.

درباره سدر:

درخت بومی جنوب ایران است . برگ‌های کوبیده آن را «سدر» می‌نامند و میوه آن خوردنی است. کنار درختی است به ارتفاع نزدیک به ۱۰ متر با برگ‌های کوچک و قلبی شکل و کشیده با سه رگبرگ برجسته که گوشوارک آن به خار تبدیل شده‌است. درخت کنار مقاوم ترین درخت میوه به صورت درختچه‌ای کوچک، خاردار با تاج پهن است.

میوه این درخت تخم مرغی شکل و به اندازه میوه زیتون یا کمی کوچک‌تراست. میوه کنار خوراکی بوده و بسیار مغذی و سرشار از ویتامین C و مقادیر نسبتا خوبی از ویتامین B ،E و محتوی کلسیم، فسفر و آهن است. ارزش غذایی ‌میوه کنار از لحاظ پروتیین، مواد معدنی، کلسیم، فسفر، کاروتن و ویتامین از سیب غنی تر و میزان کالری و ویتامین c آن نسبت به پرتقال بیشتراست . میوه آن براحتی هضم و اثر ملین‌آور دارد و طعم‌ این میوه ترش مطبوع و شیرین است.

درخت و میوه آن در جنوب ایران کنار نامیده می‌شود و در کتاب ها به نامهای کنار، سدر، سدره، منبل داوود، سنجد گرجی، نیم، ضال، ببر و شجره النبق نیزخوانده شده‌است. از قدیم از برگ سائیده درخت کنار به‌عنوان ماده پاک کننده موی سر و بدن استفاده شده و هنوز هم در برخی نقاط استفاده از آن متداول است. برگ سائیده کنار «سدر» نام دارد. درخت کنار برعکس دیگر درختان وقتی هوا خنک می شود گل می دهد این درخت در اوایل پاییز به گل می نشیند و زنبورداران می توانند حدودا ۴۰ تا ۴۵ روز از شکوفه های آن استفاده کنند.

خواص سدر:

در گذشته گیاه سدر مانند بسیاری از گیاهان دیگر برای درمان استفاده می شده است و علاوه بر آن برای مصرف آرایشی و زیبایی نیز کاربرد داشته است.

از جمله کاربردهای سدر را می توان تقویت کنندگی اندام های سطحی بدن را نام برد. به همین دلیل است که در تولید صابون ها و مخصوصا شامپو ها از گیاه سدر یا گیاه کنار استفاده می کنند. البته عصاره سدر با شهد گیاه سدر کمی متفات است و در بازار عسل از شهد سدر استفاده می شود نه عصاره آن.

 

 

خواص عسل سدر:

عسل کنار یا هما سدر یکی از قدیمی ترین انگبین هایی است که انسان توانسته آن را تولید کند.

یکی از مهمترین خواص عسل سدر این است که پوست را شفاف می کند و موها را با طراوت جلوه می دهد.

از جمله خواصی که در عسل سدر وجود دارد این است که می تواند زخم ها را التیام ببخشد و در جوش خوردن اندام های بدن محصولی موثر است. البته این مشکل بیشتر توسط خود گیاه کندر (سدر) انجام می گیرد ولی عسل سدر نیز در مواقعی که گیاه آن نباشد می توانند خاصیت دارویی آن را تا حدودی جبران کند.

از دیگر خواص عسل کنار این است که افرادی که دچار گرمازدگی می شوند و طاقت گرما را ندارند با مصرف روزانه عسل سدر می توانند تا حدودی مقاومت بدن خود را افزایش دهند و از عرق سوزی پوست جلوگیری نمایند.استفاده از کنار به صورت پماد و مالش آن بر روی سطح پوست نیز در درمان عرق سوزی بی تاثیر نیست.

خواص عسل سدر به منافذ پوست خواهند رسید. علاوه برتغذیه از راه خوردن، از راه موضعی نیز می توانید از گیاه سدر برای درمان ریزش مو استفاده کنید.

 

عسل جنسی

در طب بوعلی این عسل برای سرد مزاجان توصیه شده و برای افرادی که دارای ضعف قوای جنسی و جسمی هستند توصیه شده است، این عسل در بین اعراب محبوبیت خاصی دارد و به عنوان عسل جنسی نیز نامیده می شود و به تازگی در بسیاری از کشورهای دنیا به عناون یک تقویت کننده جنسی موثر، سریع و طبیعی استفاده می شود. عسل سدر از دیر باز به عنوان هدیه یا پیشکش برای پادشاهان به عنوان خلعت فرستاده می شده است.

درمان ریزش مو با سدر:

سدر منافذ پوست و ریشه مو را تقویت می کند و باعث قطع شدن ریزش مو می شود. در صورتی که عسل طبیعی سدر را در اختیار داشته باشید (از طبیعی بودن آن باید مطمئن باشید) می توانید به صورت روزانه آن را با ترکیبات دیگر مورد مصرف روزانه قرار دهید.

: Tags , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال بارگذاری ...