سبد خرید

ویژگیهایی عسل آویشن را بدانید

۱۳۹۶/۱۲/۱۵ | ۲۱:۰۴

به گزارش” یه بال” برای اینکه از ویژگیهای عسل آویشن بیشتر بدانید در ابتدا باید گیاه آویشن را بشناسید.

گیاه آویشن گلهایی سفید دارد و درختچه ای نسبتا کوتاه است. شاخه های زیادی دارد و برگهای آن نیز نازک هستند.

ویژگیهای آویشن:

گیاه آویشن در مناطق زیادی در ایران رویش می کند و بیشتر در مناطقی با آب و هوای معتدل به جود می آید. تقریبا شبیه به پونه کوهی است و ریشه های آن شبیه الیاف های چوبی می باشد. ساقه های کوتاه و برگهای سبز عمدتا تیره از دیگر مشخصات ظاهری آویشن است.

آویشن یکی از شناخته شده‌ ترین گیاهان مکملی از تیره نعنا است. این گیاه درختچه‌ ای کوتاه و پرشاخه داشته که برگ های نازک و متقابل دارد. آویشن همچنین دارای گل‌هایی سفید (مایل به بنفش و سرخ) ، چتری و منفرد است .

گل آویشن از گل های معطری است که به عنوان ادویه در آشپزخانه مصارف متعددی دارد. اسانس های موجود در آویشن عبارتند از تیمول و کارواکرول. همین اسانس ها هستند که وقتی زنبور عسل از این گیاه می خورد، عسل آن را بسیار معطر و مشهور می سازد.

چون گیاه آویشن در مناطق کوهستانی بهتر عمل می آید بنابراین عسل آویشن در این مناطق از کیفیت بیشتری برخوردار است و  ویتامین های A, B, و E از ویتامین های موجود در آویشن و عسل آویشن هستند.

 

خواص عسل آویشن:

از جمله خواص آویشن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

دارای ویتامین های B ، A و E

تقویت کننده و بهبود دهنده انواع درد و ناراحتی روده

بهبود تنگی نفس و آسم

بهبود سرفه و گلو درد

بهبود درد های مفصلی

مقوی مغز و اعصاب

بهبود صرع و تشنج

بهبود سر درد و میگرن

بهبود عادت ماهیانه دردناک

طریقه مصرف عسل آویشن :

مخلوط کردن دو تا سه قاشق عسل آویشن با آب ولرم و سپس اضافه کردن آب یک لیموی ترش تازه به آن. این شربت از بهترین نوشیدنی های طبیعی بوده و علاوه بر ضد سرطان بودن خاصیت ضد عفونی کننده نیز دارد و از تمام خواص عسل مصرف شده به علاوه میزان بالای ویتامین C موجود در آب لیموی طبیعی برخوردار است.

 

اگر از یک فروشنده عسل بپرسید که میزان مصرف عسل در طول روز چقدر است قطعا به شما خواهد گفت هر چه بیشتر بهتر اما میزان مصرف عسل آویشن در طول روز (غیر از نظر کارشاناسان بازار عسل) به این صورت است که برای افراد بزرگسال ۵۰ تا ۷۵ گرم و افراد کم سن و سال ۲۰ تا ۳۰ گرم در طول روز است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره عسل آویشن می توانید به اطلاعات مربوط به گیاه آویشن در ویکی پدیا مراجعه نمایید.

: Tags , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال بارگذاری ...