سبد خرید

گرده گل چیست و چگونه تولید می شود؟

۱۳۹۷/۰۲/۰۲ | ۲۲:۲۱

 

به گزارش” یه بالگرده گل (پولن pollen) که در واقع  اسپرم گیاهان نر محسوب می شود که زنبور عسل همین اسپرم ها را از یک گل به گل دیگر انتقال می دهد که در اصطلاحا به آن گردافشانی می گویند.

ارزش غذایی گرده گل

گرده گل دارای پروتئین فراوان بوده و برای تغذیه ی زنبوران و پرورش لاروها (تخم زنبور عسل)  به مصرف می رسد.

گرده به علت داشتن ویتامینها و هورمونهای با ارزش یک ماده غذایی و یک داروی بسیار عالی شناخته شده است که ارزش غذایی و خواص درمانی ان را نباید فراموش کرد

اگر گرده براساس وزن یا ظرفیت کالری غذاهایی مثل گوشت گاو، جوجه سرخ کرده، لوبیای پخته، نان گندم، سیب، کلم خام و گوجه فرنگی مورد مقایسه قرار گیرد از نظر مواد مغذی غنی‌تر بوده و در مقایسه با پروتئین و مواد معدنی نسبت به گوشت گاو و لوبیا بالاتر بوده است.

بطور متوسط گرده حاوی بیش از ۱۰ برابر ویتامین و ریبوفلاوین و چندین برابر نیاسین می‌باشد.

گرده معمولاً در مقادیر کم جهت تامین نیازهای روزانه ویتامین‌ها، پروتئین‌ها، مواد معدنی مصرف می‌شود و می توان ار آن به عنوان یک منبع غذایی مکمل استفاده نمود.

 

خواص درمانی گرده گل را بدانید: کلیک کنید

 

 

کارکرد گرده گل در کندو

بدانید یک زنبور در هر بار پرواز حدود ۱۵ میلی گرم گرده به کندو می آورد و برای پرورش لاروها در یک کلونی (تجمع لاروها) سالانه بین ۲۰ تا ۵۰ کیلوگرم گرده به مصرف می رسد برای تولید انرژی و گرما، هیدرات های کربن و چربی به کمک اکسیژن سوخت و ساز می شوند که این انرژی و گرما در زمستان با مصرف هیدرات های کربن و عسل تامین می شود.

با شروع فصل گرما و اولین تخم گذاری ملکه در کندو و به محض این که موم غذای نوزادان ساخته شد، تبادل مواد در مقیاس وسیع تری شروع می شود و در نتیجه نیاز شدیدتری به گرده پدید می آید.

گرده گل تامین کننده اصلی پروتئین و چربی برای زنبوران است. اکثر زنبورانی که مسئول تغذیه ی نوزادان هستند گرده را بلعیده و آن را در غدد شیری خود به غذای نوزاد تبدیل می کنند.

 

زنبور علاوه بر آرواره هایش که مستقیما با آنها گرده جمع آوری می کند می تواند به کمک بدن پوشیده از کرک و پاهایش نیز جمع اوری گرده را انجام دهد و تقریبا تمام نقاط بدن زنبور حتی چشمانش از کرک پوشیده شده است و ابزار مناسب برای جمع آوری گرده یعنی شانه، برس گرده، سبد و موی منفرد نیز به او در این کار کمک می کنند.

هنگامی که زنبوری روی گلی می نشیند با آرواره های خود بساک گل را که هنوز باز نشده است باز می کند و با تکان شدید سر و پاها گرده ها را بیرون می ریزد، این حرکات زنبور غریزی ولی قابل تغییر است زیرا در مسیر فعالیت زنبور از تجربه هایی که قبلا آموخته شده است نیز استفاده می کند.

زنبور در پاهای مفصل دار دارای یک پاشنه ی پوشیده از کرک های زبر است که مانند یه برس عمل میکندو نحوه ی استفاده از این برس ها این چنین است که زنبور در حال پرواز بدن خود را تمیز میکند و گرده ها را به شکل ساچمه در می آورد. او به وسیله ی برس پاهای جلویی خود گرده ها را از روی سرو و گردن، کنار دهان خود جمع میکند سپس یه وسیله ی دو پای لعدی قفسه ی سینه را تمیز میکند و گرده ی تمیز شده توسط پاهای جلویی را تحویل می گیرد. در حین انجام این کار رطوبت به مقدار کافی توسط خرطوم زنبور به گرده ها می رسد و گرده هایی که خوب مرطوب شده اند به پاهای عقبی تحویل داده می شوند ،این روند به قدری سریع است که انسان قادر به دنبال کردن حرکات زنبور نیست.

 

معمولاً گرده جمع‌آوری شده بوسیله زنبور عسل به خاطر چسبیدن به یکدیگر و همچنین چسبیدن به پشت پاهای عقبی با عسل مخلوط می‌شود. در نتیجه حبه‌های گرده برداشت شده از کلنی زنبور عسل معمولاً مزه شیرین دارند.

با توجه به نوع گرده ی موجود در هر منطقه وزن گرده ی جمع شده توسط زنبور عسل (دو عدد ساچمه) حداقل ۸ تا ۱۲ میلی گرم و حداکثر ۱۸ تا ۲۰ میلی گرم می باشد یک زنبور معمولا باید حدود ۸۰ گل را ملاقات کند تا این مقدار گرده را جمع آوری نماید. بر اساس مشاهدات انجام شده در اوایل بهار تا پاییز روزانه به طور متوسط ۸۰۰۰ زنبور با گرده به کندو مراجعت می کنند.

 


منبع : معجزات درمانی عسل (دکتر محمد دریایی)

: Tags , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال بارگذاری ...