سبد خرید

۹۵ درصد بقای طبیعت با گرده‌افشانی زنبور ممکن است

۱۳۹۷/۰۲/۳۱ | ۱۹:۴۴

به گزارش” یه بال” رئیس انجمن ملی عسل ایران گفت: دولت در دستگیری از فعالان صنعت کندو باید از تولید و صادرات عسل این محصول شفابخش به شکل همه‌جانبه حمایت کند.

عبدالرضا بیگناه در جلسه گرامیداشت روز جهانی عسل در اتاق بازرگانی اردبیل اظهار کرد: صنعت زنبور و زنبورداری در کشور ما از سابقه و دیرینگی برخوردار است به طوری که در قرآن کریم نیز به اهمیت و پیچیدگی زندگی زنبور و تولید عسل به عنوان ماده غذایی شفابخش و پرانرژی اشاره شده است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه کشورمان از ویژگی آب و هوایی و تنوع گیاهان برخوردار است زنبورداران ما در هر چهار فصل با حضور در مناطق مختلف اقدام به تولیید و تهیه عسل ناب می‌کنند که در این بین شهد سبلان از معروفیت و مشهوریت برخودار است.

 

رئیس انجمن ملی عسل ایران‌ سختی کار تولید عسل را به همت و تلاش عشایر، روستائیان و جامعه زحمتکش و چادرنشین با تحمل سختی‌ها و مرارت‌های متعدد یادآور شد و بیان کرد: صنعت زنبورداری امروز با برخی مشکلات و تنگناها روبروست که گاه تولیدکنندگان را از انگیزه کار و تلاش بازمی‌دارد که شایسته است برنامه‌ریزان و تصمیم‌گیران همراهی خود را در حل مشکلات زحمتکشان این عرصه به خوبی نشان دهنند.

بیگناه به تعابیر قرآنی در موضوع عسل به عنوان محصول شفابخش و مصفا و تولید شده از دامن طبیعت اشاره و تصریح کرد: ۹۵ درصد بقای طبیعت با گرده‌افشانی زنبور ممکن است و اگر در این چرخه نقصی رخ دهد قطعا تمام حیات بشری به خطر می‌افتد.

به گزارش” یه بال” وی خواسته اصلی فعالان صنعت کندو را توجه به حمایت از تولید باکیفیت و صادرات‌محور دانست و افزود: این تولید که مصداقی از تولید کالای ایرانی است می‌تواند در ارزآوری و تقویت اقتصاد داخلی بسیار مهم و تاثیرگذار باشد.

: Tags , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال بارگذاری ...