سبد خرید

خام فروشی عسل سبلان باید از بین ببرد

۱۳۹۷/۰۲/۳۱ | ۲۰:۳۰

به گزارش” یه بال” عیسی شاهی زارع در گرامیداشت روز جهانی عسل در اردبیل اظهار کرد: در همه محصولات به ویژه محصولات کندو باید از خام‌فروشی پرهیز کنیم و با توسعه و تقویت صنایع بسته‌بندی و تبدیلی بهترین و باکیفیت‌ترین محصول را صادر و به تقویت اقتصاد ملی و ارزش افزوده بیشتر همتی راستین داشته باشیم.

وی با بیان اینکه عسل امروز در همه سفره‌ها جایگاه خود را به عنوان ماده غذایی باارزش یافته است، خاطرنشان کرد: صنعت زنبورداری با طبیعت و حیات بشر به طور مستقیم در ارتباط است و اگر این حشره سودمند و مقدس از چرخه طبیعت حذف شود به یقین فاجعه‌ای در جامعه بشری رخ خواهد داد.

 

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان اردبیل بیان کرد: در بسیاری از کشورهای توسعه یافته از صنعت کندو به عنوان صنعت تلقیح گرد و گرده‌افشانی یاد می‌شود به طوری که در این حوزه نقش مهمی را برای عمل گرده‌افشانی زنبور و تاثیرگذاری آن در طبیعت قایل هستند.

شاهی زارع گفت: این صنعت در کشور ما نیز از لحاظ کمی و کیفی در جایگاه ممتازی است به طوری که استان اردبیل با برند عسل سبلان در دنیا شهرت عام و فراگیر دارد.

وی تصریح کرد: ضرورت دارد همه با دلسوزی به تولیدکنندگان این بخش مدد برسانیم تا درآمد شایسته‌ای از محل توسعه این صنعت نصیب کشورمان شود.

 

 

: Tags , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال بارگذاری ...